Išbandykite mūsų paslaugas pirmas 15 min. nemokamai su kodu KONSULTACIJA15

Mobingas

REGISTRACIJA

Šiuo metu dažnai girdime žodį „Mobingas”. Kas tai, būtina žinoti ne tik su tuo susidūrusiems, bet ir visiems, dirbantiems kolektyvuose. Žinios padeda atpažinti bei padėti užkirsti kelią šiam reiškiniui.

Lektorius: Ieva Merkevičienė

Psichologė, grupių psichoterapeutė, mokymus vedanti jau 20 metų.

Seminaro data: Renkama grupė

Kaina: 25 Eurai

Forma: Nuotolinis

Trukmė: 2 akademinės valandos

Seminaro aprašymas:

Mobingas yra ilgalaikis psichologinis teroras, kai grupė izoliuoja vieną asmenį nuo aplinkai būdingų socialinių procesų, neleidžia jam tinkamai atlikti savo funkcijų, naudoja psichologinį smurtą, priekabiauja. Pirmiausia šis reiškinys pastebėtas tarp gyvūnų,- tai reiškinys, kai žolėdžių banda užpuola plėšrūną, o žmonių pasaulyje yra neišvengiamas visur, kur reikalingas kasdienis dalyvavimas kolektyvinėje veikloje.

Nuo mobingo darbe dažniausiai kenčia aukštesnę kompetenciją turintys darbuotojai, kurių talentas ir nuoširdus darbas kelia pavojų nemotyvuotiems kolektyvo nariams.

Mobingo būdai. Aukos pasiekimai nuolatos sumenkinami, o klaidos tik dar labiau išryškinamos, asmuo ignoruojamas, jo nuomonė atmetama ir aštriai kritikuojama, iš aukos šaipomasi, ją lydi šmeižtas, komentarai, pateikiama klaidinanti informacija arba ji specialiai nepateikiama ir kita.

Mobingo žala asmeniui: žeidžia diskriminuojamo asmens orumą, priverčia abejoti savo gebėjimais, sukelia įtampą ir užkerta kelią sklandžiam pareigų vykdymui, todėl gali sugriauti karjerą. Nustojama mėgautis darbu, gali išsivystyti panikos, miego ar mitybos sutrikimai, depresija, tokie psichosomatiniai sveikatos sutrikimai kaip skrandžio, galvos skausmai.

Mobingo žala organizacijoms: mobingą naudojančių žmonių tikslas yra palaužti nepatikusį kolegą, galimai priversti jį išeiti iš darbo. Darbuotojai taikiniais tampa ne tik dėl savo kompetencijos, potencialo ir kūrybiškumo – dažnai tam įtakos turi lytis, rasė, tautybė, socialinė padėtis ir kita. Dėl mobingo organizacijos gali prarasti talentingus žmones, galėjusius pasiūlyti daugiau idėjų, skirtingų požiūrio taškų, problemų sprendimo būdų. Mažėjant kolektyvo įvairovei, organizacija gali prarasti galimybę suprasti bei pasiekti platesnę rinkos dalį.