Išbandykite mūsų paslaugas pirmas 15 min. nemokamai su kodu KONSULTACIJA15

Pozityvaus mąstymo galia: kaip optimizmas pagerina veiklos rezultatus

Pozityvaus mąstymo sąvoka tampa svarbiu elementu, padedančiu pagerinti darbuotojų gerovę ir padidinti organizacijos produktyvumą. Šis optimizmo elementas, paremtas pozityviu požiūriu, neapsiriboja vien tik pozityvumu. Jis yra kaip švyturys, nušviečiantis kelią į atsparesnį, tvirtesnį ir aktyvesnį požiūrį į iššūkius, bei lemiantis, kaip suvokiame mus supantį pasaulį ir kaip į jį reaguojame.

Gilesnis pozityvaus mąstymo reikšmės supratimas.

Pozityvus mąstymas – tai psichinė ir emocinė laikysena, kai dėmesys sutelkiamas į šviesesnius gyvenimo aspektus, tikimasi teigiamų rezultatų ir optimistiškai žiūrima į problemas. Pozityviai mąstantys darbuotojai, kliūtis suvokia kaip galimybes, sugeba įveikti gyvenimo sunkumus, išlikdami kupini vilties ir produktyvumo.

Pozityvaus mąstymo įtaka neapsiriboja vien žmogaus mintimis; ji apima ir jo sąveiką su aplinka, įskaitant jo darbo vietą. Jis padeda keisti suvokimą, todėl žmonės gali įžvelgti augimo potencialą, kai jiems nesiseka. Be to, jis skatina darbuotojus sutelkti dėmesį į savo stipriąsias puses, skatina atsparumą ir aktyvų požiūrį į iššūkius.

Optimizmo įtaka darbuotojų gerovei.

Darbuotojų gerovė yra daugialypė sąvoka, apimanti įvairius aspektus – nuo fizinės, psichinės sveikatos bei pasitenkinimo darbu iki bendros gyvenimo kokybės. Optimizmas, kuris yra esminis pozityvaus mąstymo komponentas, yra labai svarbus šiose srityse.

 1. Psichikos sveikata: optimizmas skatina serotonino, neurotransmiterio, kuris padeda jausti laimę ir užtikrina gerą savijautą bei padeda reguliuoti nuotaiką, gamybą. Optimizmu pasižymintys darbuotojai yra mažiau linkę į stresą, nerimą ir depresiją, todėl gerėja jų psichikos sveikata.
 2. Fizinė sveikata: tyrimai rodo, kad optimizmas skatina geresnę fizinę sveikatą. Optimistiškai nusiteikusių žmonių imunitetas yra stipresnis, jų kraujospūdis mažesnis, o širdies ir kraujagyslių ligų rizika mažesnė. Šie fizinės sveikatos privalumai netiesiogiai prisideda prie geresnių darbo rezultatų ir mažesnio pravaikštų skaičiaus.
 3. Pasitenkinimas darbu: optimistiškai nusiteikę darbuotojai dažniau didžiuojasi savo darbu, o tai lemia didesnį pasitenkinimą atliekama veikla. Jie teigiamai vertina savo darbą, jaučia pasitenkinimą savo pasiekimais ir išlieka labiau motyvuoti.
 4. Gyvenimo kokybė: optimistiškai nusiteikę darbuotojai paprastai pasižymi geresne gyvenimo kokybe. Jie dažniau renkasi sveiką gyvenimo būdą, užmezga ir palaiko tvirtus santykius, geriau derina darbą ir asmeninį gyvenimą – visa tai prisideda prie geresnės savijautos.

Optimizmo poveikis darbo rezultatams.

Pozityvus mąstymas daro didelę įtaką darbo rezultatams. Optimistiškai nusiteikę darbuotojai yra ne tik labiau motyvuoti ir atsidavę, bet jų teigiama energija taip pat daro įtaką jų produktyvumui ir darbo aplinkai.

 1. Didesnis našumas: pozityviai nusiteikę darbuotojai yra labiau linkę aktyviai atlikti užduotis, o tai lemia didesnį efektyvumą ir produktyvumą. Jų optimizmas skatina juos siekti geresnių rezultatų ir tikslų.
 2. Novatoriškas problemų sprendimas: pozityviai mąstantys žmonės problemas suvokia kaip galimybes. Dėl šio požiūrio pasikeitimo jie gali kūrybiškai spręsti problemas ir rasti išskirtinių sprendimų, kurie skatina organizacijos pažangą.
 3. Glaudesnis bendradarbiavimas: optimistiškai nusiteikę darbuotojai prisideda prie teigiamos darbo aplinkos, kuri skatina komandinį darbą ir bendradarbiavimą. Jų pozityvumas gali būti užkrečiamas ir įkvėpti kitus panašiai žvelgti į situaciją, taip skatinant kolektyvinio optimizmo atmosferą.
 4. Atsparumas nelaimės akivaizdoje: pozityviai mąstantys žmonės pasižymi didesniu atsparumu sunkumams. Jie geriau sugeba valdyti stresą, atsigauti po nesėkmių ir prisitaikyti prie pokyčių. Šis atsparumas ne tik prisideda prie individualių darbo rezultatų, bet ir prie visos organizacijos stabilumo ir gebėjimo prisitaikyti.

Optimizmo kultūros puoselėjimas darbo vietoje.

Optimizmo kultūros puoselėjimas organizacijoje yra strateginis siekis, kuris neapsiriboja tik moralės stiprinimu. Tai – darbuotojų gerovės didinimas, veiklos rezultatų gerinimas ir sveikesnės, pozityvesnės darbo vietos kultūros kūrimas. Pateikiame keletą optimizmo skatinimo darbo vietoje strategijų:

 1. Pozityvioji lyderystė: lyderiai užduoda toną visai komandai. Demonstruodami optimistinį elgesį, jie gali daryti įtaką bendrai komandos nuotaikai, skatindami darbuotojus laikytis panašaus požiūrio. Pozityvus vadovavimas apima dėmesį sprendimams, o ne problemoms, pastangų pripažinimą ir viltingą požiūrį į ateitį.
 2. Pripažinimas ir įvertinimas: nuolatinis darbuotojų pastangų pripažinimas ir apdovanojimas skatina teigiamą darbo aplinką. Kai darbuotojai jaučia, kad jų darbas pripažįstamas ir vertinamas, jie yra labiau linkę išlikti motyvuoti, geriau dirbti ir išlaikyti teigiamą požiūrį į savo darbą.
 3. Palanki darbo aplinka: darbuotojai gali jaustis vertinami ir palaikomi, jei jiems suteikiami streso valdymo, psichikos sveikatos paslaugų ir profesinio tobulėjimo ištekliai. Tokia parama gali sumažinti darbuotojų perdegimą ir sustiprinti optimizmo jausmą.
 4. Patogi ir sveika darbo aplinka: fizinė darbo aplinka gali turėti didelės įtakos darbuotojų požiūriui ir savijautai. Patogi, švari ir pozityvi darbo aplinka gali prisidėti prie darbuotojų pasitenkinimo, pozityvumo ir produktyvumo.

Skaidrus bendravimas: atviras ir skaidrus bendravimas skatina darbuotojų pasitikėjimą, todėl jie jaučiasi saugūs ir įsitraukę. Tai leidžia jiems išsakyti savo idėjas, rūpesčius ir atsiliepimus, taip sukuriant palankesnę ir pozityvesnę darbo aplinką.

Šaltinis: https://www.corporatewellnessmagazine.com